Derékfájás kezelése gyógyszerek nélkül
0 1 év

A derékfájás hatékony kezelésének kulcsa a kiváltó ok megtalálása. Amennyiben a fájdalom rendszeresen visszatér, nem múlik, esetleg rosszabbodik, akkor nem szabad sokáig halogatni szakorvos felkeresését. A derékfájás komolyabb betegségek tünete is lehet, illetve a kiváltó ok korai kezelése megakadályozhatja a fájdalom erősödését és megelőzheti az elhúzódó terápia szükségességét. Abban az esetben, ha a csak kizárni sikerült a vizsgálatokkal okokat, de a derékfájás, zsibbadás valódi gyökerét nem sikerül megállapítani vagy a kezelést nem lehetséges azonnal megkezdeni, akkor a fájdalom csillapítására és szelídebb gyógymódok alkalmazására lehet szükség.

A derékfájdalmat gyakran kíséri gyulladás is, így a különféle fájdalomcsillapítók és gyulladáscsökkentők átmenetileg kezelik a tüneteket. Nem érdemes magunkat felesleges fájdalmaknak kitennünk, de a gyógyszerek szedése ebben az esetben tüneti kezelés és szinte mindegyik járhat valamilyen mellékhatással, különösen ha rendszeresen alkalmazzuk őket. Előfordulhat az is, hogy más körülmények miatt a hatékony gyógyszerek szedése ellenjavallott. Az egészség megőrzése és a fájdalom csillapítása más módszerekkel is sikeres lehet.

Ahogy a Gerincterápia írja, aderékfájás gyógyszerek nélkül kezelése általában a keringés javítására, az izmok ellazítására, az ízület pihentetésére fókuszál. Helyesen felhelyezett kineziológiai tapasz segíti a merevség oldását, miként a fürdő is támogathatja izmaink ellazulását. Az ízület pihentetése nem azonos a fekvéssel és a mozgás hiányával, sőt ez sok esetben ronthat is a fájdalmon. Szakszerű gyógytorna, profi gerincmasszázs és kímélő mozgás általában jótékony hatással van a derékfájásra. Próbáljunk rövidebb sétákat tenni, ha tehetjük menjünk el úszni – a vízben végzett mozgások hatékonyak és jóval kevésbé terhelik az ízületeket, mint a szárazon végzett tevékenységek. Használhatunk gyógynövényekből készülő izomlazító, gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító krémeket és kenőcsöket is. A fenti módszerek használata nem helyettesíti a szakorvos felkeresését akkor sem, ha a tüneteket hatékonyan mérséklik.